Kulak kiri nasıl temizlenir

Kulak kiri nasıl temizlenir

 Merhaba balmil.com’un sevgili izleyicileri. Bugün size evde kulaklarımızdaki kiri temizleme kurallarını tanıtacağım. Kulaktaki kir, bazılarımız için endişe kaynağıdır. Kişiden bağımsız olarak kulakta biriken kalıntılardır.

Kulak kiri temizleme kuralları

Kulaklarımızdaki kir, bazı büyük sorunlara yol açar. Kulaktaki kirin neden olduğu sorunlardır.

  1. Kulak ağrısı
  2. Baş ağrısı
  3. İşitme bozukluğu

Kulakta biriken kiri evde kendiniz temizleyebilirsiniz. Örneğin tuzlu su kullanmak için. Burada bir bardak suya bir çay kaşığı tuz eklemeniz ve karıştırmanız yeterlidir. Daha sonra pamuğu tuzlu suyla nemlendirmek ve kulağınıza 4-5 damla damlatmak için biraz pamuğa ihtiyacınız olacak. Damlaları kulağınıza koyduktan hemen sonra başınızı yana doğru bükün. 10 ila 15 saniye sonra, kulaklarınızdaki tuzlu su kulaklarınızda kalmayacak şekilde başınızı diğer tarafa doğru eğin.

Kulağı temizlemenin ikinci yolu alkol ve sirkedir. Bir kasede aynı sayıda ve birkaç damla karıştırın. Kulaklarınıza pamuklu çubukla 3-4 damla ekleyin.

Kulak kiri nasıl temizlenir
Kulak kiri nasıl temizlenir

Bu yazının başında da bahsettiğimiz gibi kulaklardaki fazla kir birçok soruna yol açabilir. Kulak tıkacı ve kulaklık kullanan kişilerde kulak kirliliği daha yaygındır. Bu sorunlardan biri olan kulak ağrısı için pek çok tedavi yöntemi vardır. Kulak ağrısını önlemenin bir numaralı yolu sarımsak kullanmaktır. Su almak için 2-3 diş sarımsağı ezin. Bir pipet kullanarak kulağınıza 5-6 damla sarımsak suyu ekleyin. Birkaç günlük kullanımdan sonra bu yöntem etkisini göstermeye başlayacaktır. Kulak ağrısını önlemenin bir başka uygun yolu da ağrıyı hissettiğiniz yerde kulağa masaj yapmaktır. Kulaklarınıza her gün masaj yapabilirsiniz. Yani hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Son olarak, kulakta tıkanıklık, ağrı veya kir birikmesi yaşarsanız doktora başvurmayı unutmayınız. Doktor tavsiyesinin ötesine geçmek sağlığınız için zararlı olabilir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir